ثبت نام سبد خرید ۰

اشتباهاتی که ممکن است هنگام خرید موکت مرتکب شوید.

اشتباهاتی که ممکن است هنگام خرید موکت مرتکب شوید.
3 سال پیش | 216 views
(0 رای )

موکت یک کف پوش عالی چند کاره است. یعنی علاوه بر آنکه کف را پوشانده و به فضای شما رنگ و زیبایی می‌بخشد، عایق بسیار خوبی برای صدا و حرارت است. اشتباهاتی که ممکن است هنگام خرید موکت مرتکب شوید علاوه بر هزینه اضافی باعث ناکارآمدی آن نیز خواهد شد 

بعضی از فروشندگان با راهنمایی های اشتباه باعث خرید ناکارآمد این محصول خواهند شد در این مطلب شما با این اشتباهات مواجه و از حقیقت آن نیز آگاه خواهید شد .

۱-هرچه قدر سنگین‌تر باشد بهتر است

هرگز فکر نکنید که موکتی با حجم و وزن بیشتر، موکت بهتری است. درواقع کمیت و تراکم موکت ملاک مؤثری برای انتخاب موکت مناسب نیست و علاوه بر آن باید به عوامل دیگری هم توجه کرد. در انتخاب موکت مناسب ملاک‌های زیادی دخیل هستند.

۲-در توجه به آستر موکت خساسیت به خرج ندهید

وقتی صحبت از زیبایی و ظاهر موکت می‌رسد بیشتر افراد تمایل دارند که پول زیادی را صرف کنند اما باید گفت در بسیاری از موارد آن چیزی که به چشم نمی‌آید همان چیزی است که باید به آن بیشترین توجه را کرد. آستر موکت هم در دوام و ماندگاری موکت موثر است و هم موجب نرم شدن و راحتی موکت می شود در نتیجه آستر موکت برای دوام بیشتر آن مهم است . اشتباه نکنید

۳- ظاهر موکت ملاک نیست

اینکه فلان شخص یا فلان مغازه‌دار موکتی را پیشنهاد کرده‌اند برای انتخاب یک محصول کافی نیست و عوامل دیگری هم در این میان دخیل هستند. هرگز فکر نکنید به خاطر ظاهر یکسان دو محصول، این محصولات یکسان هستند. محصولات را ازنظر ملاک‌هایی چون سبک، جنس و کیفیت به دقت با یکدیگر مقایسه کنید.

۴- محاسبه نادرست در مترمربع

محاسبه مترمربع در موکت با محاسبه مترمربع در اتاق تفاوت دارد، برای این کار موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. مواردی مانند پهنای رول موکت، جهت خواب موکت و … که در صورت بی‌توجهی به آن‌ها اندازه‌گیری دقیقی نخواهیم داشت. معمولاً فروشنده‌های موکت می‌توانند تصویر و میزان دقیقی از موکتی که لازم دارید را برای شما محاسبه و جدا کنند.

۵- به خاطر تبلیغات، موکت موردنظر را انتخاب نکنید

به خاطر تبلیغات گسترده یک برند یا تخفیف و جوایز خرید، موکت موردنظر خود را انتخاب نکنید؛ چون اگر موکت انتخابی ملاک‌های موردنظر شما را نداشته باشد بعدها بابت آن بیش از میزان تخفیف و مزایای خرید ضرر خواهید کرد.

۶- نصب غیراستاندارد موکت، شما را دچار دردسر می‌کند.

چرا کسانی که موکت را نصب می‌کنند استاد خوانده می‌شوند؟! چون هرروز و به دقت و مهارت این کار را انجام می‌دهند و این تمرین روزانه آن‌ها را در این زمینه استاد می‌کند. ازاین‌جهت پیشنهاد من به شما این است که برای نصب موکت حتماً از استادکار در این زمینه استفاده کنید. نصب نادرست موکت موجب جدا شدن آن از سطح، خم‌شدگی و کپه شدن و در نهایت پوسیدگی موکت می‌شود.

۷-موکت منزل را بر مبنای سبک زندگی خاص خودتان انتخاب کنید.

اگر بچه‌دار هستید یا در منزل حیوان خانگی نگاه می‌دارید باید در انتخاب موکت دقت کنید. موکت‌هایی که از مواد پلاستیکی و ترکیبی هستند و در برابر رطوبت مقاوم هستند برای شما مناسب است. در غیر این صورت می‌توانید از محصولاتی با جنس مخمل هم استفاده کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید !

دیدگاه خود را وارد نمایید

دیدگاه ها (0)