ثبت نام سبد خرید ۰

۱۰ ایده مفید برای طراحی داخلی خانه‌های کوچک

۱۰ ایده مفید برای طراحی داخلی خانه‌های کوچک
3 سال پیش | 160 views
(0 رای )

هرچه بیشتر معماران پتانسیل فضاهای کوچک را کشف می‌کنند، یافتن راه‌هایی برای بهینه‌سازی فضاهای کوچک از موارد مورد علاقه طراحان می‌شود. برخی از مینیمالیست ها بر این عقیده هستند که زندگی در محیط ساده، آرامش و کارآیی را افزایش داده و به افزایش تمرکز کمک شایانی می‌کند. راه‌های بسیاری برای بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک وجود دارد. در ادامه به چندین راه‌حل‌های ساده و البته مفید اشاره می‌کنیم که امیدواریم بتوانید از آن بهره ببرید.

استفاده از آینه برای بزرگ نمایی فضاهای کوچک 

آینه‌ها یکی از ساده‌ترین راه‌های بزرگ‌نمایی فضاهای کوچک است؛ مخصوصاً اگر به‌طور مشخص در مکانی روبه روی پنجره قرار بگیرد. در طراحی داخلی زیر که توسط یک استودیو طراحی داخلی در کالیفرنیا انجام‌شده، یک آینه بزرگ گرد باعث بزرگ نشان دادن راهرو و ورودی خانه شده است.

استفاده از رنگ‌های روشن بر روی دیوار 

هرچه دیوارها تیره‌تر باشد احساس خفگی بیشتری در فضاهای کوچک ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل است که بیشتر ما از رنگ‌های روشن برای دیوارها استفاده می‌کنیم. در این خانه تابستانی زیبا در سوئد، یک طراح استرالیایی از رنگ سفید استفاده کرده و باعث شده آشپزخانه کوچک این خانه بزرگ‌تر و روشن‌تر دیده شود. نبود پنجره‌های بزرگ یک دلیل دیگر برای استفاده از رنگ سفید در این فضا شده است.

 استفاده از مبلمان با پایه‌های مشخص 

مشاهده کف زمین از زیر مبلمان باعث بزرگ‌نمایی فضا می‌شود؛ بنابراین به‌جای استفاده از مبلمان های بزرگ و حجیم که فاصله‌ای با زمین ندارند از مدل‌های با پایه‌بلند استفاده کنید. در عکسی که می‌بینید، طراح داخلی از مبلی که طراحی آن مربوط به قرون‌وسطی است استفاده کرده که با فاصله از دیوار قرارگرفته است. اصراری به قرار دادن مبلمان در فضای چسبیده به دیوار نداشته باشید، فضای تنفسی بین دیوار و مبل قرار دهید و موجب گردش هوا در سالن شوید.

استفاده از مبلمان های سفارشی متناسب با فضا 

استفاده بهینه از فضا، اولویت اصلی زندگی در آپارتمان‌های کوچک است. اگر تغییرات در ساختمان امکان‌پذیر نبود، از فضاسازی و مبلمانی که برای فضای شما طراحی و ساخته می‌شود بهره بگیرید؛ در این صورت می‌توانید از هر نقطه کور خانه و یا دیگر ویژگی‌های آن مانند عکس زیر استفاده کنید. در این اتاق زیبا که برای کودکان طراحی‌شده، تخت دو طبقه مخصوص این فضا ساخته‌شده و شلف های کنار تخت به خوبی فضای بسیار برای قرارگیری وسایل در اختیار کودکان قرار داده است.

استفاده از مبلمان و سرویس چوب تاشو و کم جا 

مبلمان و میزهایی که در زمان بلااستفاده بودن امکان جمع‌کردن آن‌ها وجود دارد از گزینه‌های ضروری برای خانه‌های کوچک هستند. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید ترکیبی از شلف دیواری به همراه میزی که قابل جمع شدن است به چه میزان کاربردی و درعین‌حال جذاب برای فضای کوچک طراحی شده است. این ایده برای مشاغلی مانند نویسنده، مترجم و … که ممکن است بیشتر زمان کاری خود را در خانه بگذرانند بسیار ایده آل میباشد.

استفاده از گلدان‌های آویزان 

آویزان کردن گیاهان از سقف به این معناست که شما می‌توانید سرسبزی را به خانه خود بیاورید بدون اینکه فضایی از سطح خانه را اشغال کرده باشید. نمونه زیبایی از این طراحی را می‌توانید در عکس مشاهده کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز دهید !

دیدگاه خود را وارد نمایید

دیدگاه ها (0)